ЗапорiжАудит
ЗапорiжАудит.Податки.Право
аудиторськi фiрми

Вівторок, 24.10.2017, 09:51

15.04.2013

Налоговая дала «отбой»?

В нашей статье «Возможна новая «халепа» с налоговыми накладными» мы высказали свое опасение относительно возможности возникновения споров между налоговиками и налогоплательщиками по поводу заполнения налоговых накладных с неправильным указанием названия продавца или покупателя (см. письмо ГНСУ от 15.01.2013 г. № 534/6/15-3115).

В Единой базе налоговых знаний появилась консультация по данному вопросу, текст которой приводится.

«Питання:

Чи вважається податкова накладна недійсною та заповненою з порушенням, якщо в ній обов’язкові реквізити, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер такої назви не співпадає?

Відповідь:

Коротка:
В полях «Найменування продавця» та «Найменування покупця» податкової накладної зазначається назва юридичної особи, яка відповідає назві, зазначеній в статутних документах такої особи.
У разі якщо обов’язкові реквізити податкової накладної, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер такої назви не співпадає, така податкова накладна визнається дійсною.

Повна:
Згідно з пп.«в» та пп.«д» п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями у податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема, повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг та повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на  додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг.

Форма податкової накладної затверджена наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Враховуючи зазначене, в полях «Найменування продавця» та «Найменування покупця» податкової накладної зазначається назва юридичної особи, яка відповідає назві, зазначеній в статутних документах такої особи.

У разі якщо обов’язкові реквізити податкової накладної, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер такої назви не співпадає, така податкова накладна визнається дійсною».

Как следует из данной консультации в ГНСУ вроде как не склонны создавать конфликты с налогоплательщиками по тем надуманным основаниям, на которые сама же ГНСУ указывала в своем письме от 15.01.2013 г. № 534/6/15-3115.

Это – хорошая новость. Тем не менее, мы считаем целесообразным подтвердить наши рекомендации, указанные в статье «Возможна новая «халепа» с налоговыми накладными», поскольку ГНСУ отказавшись (в консультации в ЕБНЗ) от формальных претензий по названию продавца и покупателя, не отказывается от претензий в случае фактического не соответствия названия тому названию, которое указано в уставных документах.

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Rambler's Top100 Украинский портАл Запорожье. Городской портал.